ISBN: 978-83-62409-18-1
Rok wydania:2012

Liczba stron:120
Format:165x200
Oprawa:miękka
Fragment

cena:32.00 zł
nasza cena:27.00 zł

Jak to jest być księżycem?

I czy można o tym zapomnieć?

Jak przywrócić ludziom szczęście?

I czy aby to uczynić trzeba sięgnąć gwiazd?

 

Samotny chłopiec znajduje w trawie księżyc. Zabiera go do domu, opiekuje się nim, a księżyc stopniowo wraca do siebie. Stają się nierozłącznymi przyjaciółmi, dniem i nocą poznającymi razem świat. Ale gdy przychodzi czas by księżyc przypomniał sobie o swoim miejscu na niebie, chłopiec musi pomóc mu znaleźć drogę powrotu.

 

Wydana oryginalnie po chińsku w 1999 r. książka, opowiadająca piękną historię o miłości i odwadze oraz poszukiwaniu siebie.

Kreska Liao, tworząca niepowtarzalny nastrój – zarazem zachwytu i niepokoju – zdaje się przywoływać zarazem styl Stasysa Eidrigeviciusa i Jean-Jacquesa Sempe'go.

 

Recenzje

Książki Jimmy'ego Liao to kolejne mądre, piękne, ilustrowane książki dla dzieci, po które można sięgać przez kilkadziesiąt lat życia.


Igor Rakowski-Kłos, Gazeta Wyborcza

Uważajcie na te książki. Mnie trafiły  prosto w serce. Gdybym miała szukać skojarzeń, pierwsze nasunęłyby mi się  animowane filmy Hayao Miyazakiego,  ilustracje Stasysa Eidrigevicius’a i powieści Lewisa Carolla. Są takie opowieści, które rozwijają się w fascynująco nieprzewidywalny sposób. Historie Jimmy’ego Liao do takich właśnie należą. Nieskrępowana wyobraźnia łączy się w nich z poezją i prostotą.


zaczytani.blox.pl
Więcej

Kreska autora tekstu a zarazem ilustracji jest cienka, lecz gęsta, precyzyjna. Delikatnie zarysowuje kontury, wypełniane barwami energetycznymi, dodającymi opowieści dynamizmu. Tekstu tu niewiele - subtelnie wkrada się, by towarzyszyć ilustracjom, zajmującym całe strony. Rozbudowują opowieść, emocje czynią rozpoznawalnymi, kreują nastrój. Inteligentne oko zaintrygują frapujące szczegóły, rozsiane miedzy stronami - one również zapraszają do dłuższych rozmów.


kokonfantazji.blogspot.com
Więcej
Fragment