ISBN: 978-83-62409-21-1
Rok wydania:2012

Liczba stron:12
Format:205x205
Oprawa:twarda
Fragment

autorka  Groszek,ilustracje  Henryk
Książka tymczasowo niedostępna

Humanus  to historia zaczynająca się od powstania pewnej pracy domowej, którą Toskan, uczeń czarodzieja, oddaje przed wyznaczonym terminem. Historia wypracowania, w którym zawarte są losy Twoje, moje i tych, którzy przyjdą po nas. Jedno szkolne zadanie zabierze czytelnika w podróż, z której – jeśli będzie miał trochę szczęścia – być może wróci odmieniony.

Podwodne głębiny, zielone lasy, skalne pustkowia i długa wędrówka w towarzystwie czworonożnego starszego brata, jak samo życie, może być porywającą przygodą.

Książka adresowana jest do każdego, kto lubi baśnie i komu losy zwierząt oraz ludzi nie są obojętne. Adresowana do tych, którzy jeszcze wierzą, że jeśli tylko zechcemy słuchać, Ziemia podzieli się z nami najważniejszymi prawdami.

Recenzje

Wzruszająca baśń przeznaczona jest dla wszystkich bez wyjątku. Każdy, kto po nią sięgnie, nie oderwie się przed doczytaniem do końca.


Danuta Szelejewska, granice.pl
Więcej

Autorka Groszek Stanilewicz nie jest osobą nieznaną. To dwukrotna laureatka konkursu na baśń francuską, romanistka, a przede wszystkim miłośniczka baśni i ciekawych historii przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

Henryk, czyli ilustrator książeczki, jest z wykształcenia pedagogiem, rysownikiem samoukiem. Piszę o tym, bo jestem pewna, że jeszcze nieraz będę miała okazję proponować wam książki tego duetu.


Babcia Zosia, babyonline.pl
Więcej

Bo Humanus to książka do głębi piękna. Gdybym miała ją gdzieś zaklasyfikować, powiedziałabym, że to książka dla tych, do których przemawia Mały Książę. I to wskazanie mówi już bardzo dużo.


Ula Jankowska, ryms.pl
Więcej
Fragment